Räätsamatk Laukasoos Tartumaal

/Räätsamatk Laukasoos Tartumaal
Räätsamatk Laukasoos Tartumaal 2018-06-04T17:24:22+00:00

Project Description

hind alates 33 €

0%
organiseeritud transport
0 h
pikkune matk
2-0
inimest
0 €/in
hind alates

Räätsamatk Laukasoos Tartumaal

Laukasoo on põnev seetõttu, et sinna ei ole rajatud matkaradasid ja nii saame räätsadel avastada paiku, kuhu inimese jalg väga tihti ei satu. Tutvume mitmekesise soomaastikuga, imetleme kauneid laugasjärvi, kus saab soovi korral supelda, ning otsime siinsete arvukate loomade ja lindude (muuhulgas metsise ja sookure) tegutsemisjälgi. Matka käigus põikame ka põnevale vana haavikuga kaetud Pähklisaarele, mis kogu maastikukaitsealale nime andnud. Sõltuvalt hooajast otsime suhu pistmiseks murakaid või jõhvikaid, mida selles rabas leidub eriti palju. Lisaks tutvume raba lääneosas asuva freesturbaväljaga ning arutleme turbatööstuse mõju ja jätkusuutlikkuse üle.

Sood ja rabad on Eestimaa looduse tüüpmaastikud. Nende eriskummaliste elupaikade avastamiseks on parim viis räätsamatk, sest räätsadega on võimalus pääseda ka sinna, kuhu ainult saapaga ligi ei pääse.

 • Matka pikkus: 2-6 km/3-4 h, vastavalt grupi huvidele ja soovitud liikumistempole
 • Mida näeb: raba, laugasjärved, Pähklisaar, freesturbaväljad
 • Grupi suurus: 2-6 inimest (küsi eripakkumist, kui oled üksinda; eritellimusel 6+)
 • Hind: al. 33 €/inimene (NB! Täpne hind sõltub grupi suurusest, võta meiega ühendust!)
 • Transport: tasuta ukselt-uksele transport Tartust
 • Kaugus Tartust: 25 km/30 min
 • Toitlustus: ei sisaldu hinnas
 • Keel: eesti või inglise

NB! Kõik meie matkad ja rännakud on väikestele gruppidele, mis tähendab, et: a) saame personaalse lähenemisega päriselt midagi uut õppida b) on suurem võimalus kedagi looduses märgata c) me ei jäta endast loodusesse jälge.
NB2! Matk Laukasoosse on 100% “rajalt maha”, mis tähendab, et matkarajal puudub igasugune toetav infrastruktuur (laudteed, vaatetornid, kuivkäimlad jms).

 • Eestis on juba ammustest aegadest öeldud “Ei ole olemas halba ilma, on vaid vale riietus”. Õige riietuse valik on seega mõnusa matkaelamuse üheks eelduseks. Matkariiete märksõnaks on Eestis kahtlemata kihilisus! Ilma muutumisel ja matka edenedes saab vastavalt vajadusele kihte lisada või vähemaks võtta. Isegi suvel on soovituslik kaasa võtta vihmakeep või -jope ootamatute hoovihmade tarbeks. Jalga sobivad kõige paremini kinnised jalanõud, millega saab liikuda ka niiskel rabapinnal.  
 • Suvehooajal soovitame kaasa haarata ka ujumisriided ning rätiku, sest teele võib jääda kauneid metsajärvi või rabalaukaid, mis lausa kutsuvad sisse hüppama.
 • Kaasa võib võtta ka sobilikku söögipoolist ja joogiks vett. Pakume ka omalt poolt pauside ajal üht-teist eestimaist näksimiseks ja joogiks kuuma taimeteed.
BRONEERI SIIT